koperta hot stamping czarna

Hot stamping jest jedną ze starszych technik uszlachetniania druku, która dzięki swojej efektywności i wielu możliwościom, jest chętnie wykorzystywana również dziś. Wyjaśniając w najprostszych słowach, hot stamping to wytłaczanie druku na gorąco, połączone ze znakowaniem w  wybranym kolorze – złotym, srebrnym lub innych kolorach metalicznych. Dla uzyskania trwałego i równomiernego krycia folią, wykorzystuje specjalne folie termiczne, które są dociskane do papieru i wtłaczane w niego.

Wyjaśniając w najprostszych słowach, hot stamping to wytłaczanie druku na gorąco, połączone ze znakowaniem w  wybranym kolorze – złotym, srebrnym lub innych kolorach metalicznych. Dla uzyskania trwałego i równomiernego krycia folią, wykorzystuje specjalne folie termiczne, które są dociskane do papieru i wtłaczane w niego.

Jak wykonuje się druk hot stamping?

Aby móc wykonać termodruk, konieczne jest wykonanie matryc z magnezu. Jeżeli cały element – napis, logo lub inna grafika mają być wykonane w jednym kolorze, wystarcza do tego pojedyncza matryca. Jeśli znakowanie ma się składać z kilku kolorów, wykonuje się osobne matryce dla każdego koloru osobno. Następnie matryca jest rozgrzewana do określonej temperatury, dociskana do wybranego koloru folii termicznej, a następnie przenoszona nad materiał do druku i dociskana do papieru. W wyniku oddziaływania określoną siłą nacisku, folia zostaje trwale wtłoczona w papier. Matryca zostaje uniesiona, pozostawiając eleganckie znakowanie.

Efektywność znakowania hot stamping

Wysokie walory estetyczne sprawiają, że złocenie lub srebrzenie wykonane metodą hot print znajduje zastosowanie w wielu produktach poligraficznych. Można do nich zaliczyć wszelkie ekskluzywne druki, takie jak wizytówki, zaproszenia, karty podarunkowe, vouchery i wiele innych. Bardzo często można spotkać wykonaną metodę hot stamping na etykietach, zawieszkach, dyplomach, kopertach, naklejkach i kart menu. Duży wybór kolorów folii metalizowanych pozwala tworzyć jeszcze ciekawsze i piękniejsze formy uszlachetniania, korzystnie wpływające na atrakcyjność całego produktu. Polecamyporzebzeebn wszystkim klientom, którzy chcą w sposób trwały, niebanalny i trwały wyróżnić swoje materiały promocyjne i reprezentacyjne. Wybór tej metody gwarantuje dużą czytelność znakowania oraz odporność na intensywne użytkowanie.

Hot Stamping wykonujemy na różnych materiałach poligraficznych np.: wizytówce, zaproszeniu, certyfikacie, etykietach, zawieszkach, metkach, kartach menu itp.